Zgodovina Osnovne šole Tišina

Začetek šolstva na Tišini sega že v 18. stoletje.Prva šolska stavba je bila lesena, s slamo krita stavba, ki pa je pogorela. Stala je v bližini tišinske cerkve. Bila je enorazrednica. Vaščani so leta 1872 sezidali novo večjo šolo. Stavba je bila nadstropna in je imela dva razreda. V pritličju je bilo stanovanje kantorja – učitelja. Od začetka je potekal pouk v slovenskem in madžarskem jeziku, leta 1880 pa je postal učni jezik madžarski.

Tudi ta šola je kmalu postala premajhna, zato so 1909 zgradili novo šolsko poslopje s še enim razredom in tako je šola postala trirazrednica. Današnja šolska stavba je bila sezidana leta 1966, primerna za tisti čas, z novo telovadnico. Pouk je bil dvoizmenski, uvedbadevetletke pa je zahtevala obnovo in dozidavo šole. Obnova šole je bila končana leta 1999. Zgradbo sestavljajo nove specialne učilnice, vendar za sodoben pouk še vedno marsikaj manjka, predvsem nova in večja telovadnica.